Prusa 3D tiskárna


prusa3dtiskarna2.jpg

V rámci projetu Prusa pro školy jsme získali 3D tiskárnu.

3D tisk u žáků rozvíjí kreativitu a vynalézavost, ale zároveň je i učí, jak tyto vlastnosti reálně uplatnit – zkoumat využitelnost, proveditelnost, testovat hranice svých znalostí i možností technologie.

Příležitost proměnit svůj vlastní nápad ve skutečnost je velkou satisfakcí, motivuje žáky dotáhnout do konce i delší a komplikovanější projekty. Učí je spolupracovat a aktivně vyhledávat informace – tyto technologie stojí a padají na komunitě, která své znalosti navzájem sdílí. Dobře ilustruje jevy z různých školních předmětů zároveň, od geometrie při kreslení 3D modelu po chemii a fyziku při zkoumání vlastností různých materiálů při tisku (teplota tavení, tvrdost, pružnost, teplotní roztažnost atd.).

Ovládání 3D tiskárny není nijak složitější než ovládání klasického počítače a pro žáky a učitele je snadné si potřebné znalosti osvojit. Technologie 3D tisku už dávno není pouze záležitostí vědců a technických nadšenců, ale má co nabídnout i vám a vaší škole.

Něco o 3D tiskárně

Original Prusa i3 MK3S+ je nejnovější verzí naší oceňované 3D tiskárny. Verzi MK3S jsme obohatili o novou sondu SuperPINDA, pomocí které je možné dosáhnout lepší kalibrace první vrstvy. Dále jsme přidali kvalitní ložiska a tiskárnu jsme na různých místech lehce vylepšili, aby se lépe skládala a servisovala. MK3S+ obsahuje všechny kumulativní vylepšení z celého životního cyklu MK3. Najdete tu proto vyhřívanou podložku s odnímatelnými pružnými tiskovými pláty s PEI povrchem, dále je tu automatický Mesh Bed Leveling pro vyrovnání nerovostí podložky, senzor filamentu, zotavení ze ztráty napájení (tzv. Power Panic) a řada důležitých bezpečnostních prvků. A tiskárna je stále nádherně tichá!

Funkce naší MK3S+ lze dále rozšířit pomocí unikátního řešení Multi-Material Upgrade 2S, s pomocí kterého lze tisknout až 5 filamenty zároveň. Více informací na oficiálních stránkách výrobce: 3D tiskárna Original Prusa i3 MK3S+ | 3D tiskárny Original Prusa přímo od Josefa Průši (prusa3d.com)