herna


Rozsáhlou rekonstrukcí sklepních prostor, kde byl v roce 1940 zřízen veřejný protiletecký kryt pro 370 osob, vznikly nové prostory, které slouží jako herna.Herna je vybavena pohodlnými sedacími pohovkami, křesílky a vaky, novým nábytkem včetně velkého jídelního stolu s židlemi, relaxačním míčkovým bazénem sloužícím k poskytnutí dotykové a zrakové stimulace či prvků fyzioterapie, sadou molitanové stavebnice se skluzavkou a tunelem rozvíjející převážně hrubou motoriku, ergoterapeutickým stolkem pro rozvoj jemných motorických funkcí nebo relaxačním stanem.

Pro nácvik sociálních a sebeobslužných dovedností slouží dětská kuchyňka včetně nádobí a kuchyňských a domácích spotřebičů, pracovní dílna s nářadím, vybavený dětský obchod s prodejním pultem a maňáskové divadlo.

Kromě již zmíněného vybavení herna nabízí i další didaktické hračky, pomůcky a hry k rozvoji logického myšlení, motoriky, senzomotoriky, kreativity, koordinace oko – ruka nebo k tréninku úchopu.

Herna se využívá nejen jako prostor pro výuku, hraní a relaxaci. Díky své rozloze slouží i k různým hudebním, divadelním, tanečním a zábavním vystoupením žáků. Konají se zde také různé přednášky, kurzy a semináře nejen pro žáky, ale i pro jejich zákonné zástupce a pedagogy.